✅بیانیه عباس واحدیان شاهرودی و جواد لعل محمدی از امضاکنندگان بیانیه چهارده و ۷ تن دیگر از زندانیان سیاسی از درون زندان وکیل آباد مشهد
هموطنان عزیزم:
نمی دانید درون زندان اهریمنی ولایت فقیه چگونه هر روز از دیدن و شنیدن حدیث رنج تان رنج مضاعف می کشیم. هرلحظه برای یافتن راه رهایی و همبستگی می اندیشیم به امید یافتن روزنه ای نجات بخش و تا زنده ایم نه از مبارزات خویش و نه از تفکر برای حل مسئله باز خواهیم ایستاد. بدین خاطر در آستانه سالروز دستگیری امضاکنندگان بیانیه ۱۴ در ۲۰ مرداد ۹۸ و برای نشان دادن عزم راسخ مان در آن عهدی که با مردم مصیبت زده ایران بستیم در راستای نه به جمهوری اسلامی و تلاش برای پایان دادن به الیگارشی ولایت فقیه پیشنهاد دیگری را مطرح می سازیم. همه آزادیخواهان نیک می دانند که اپوزوسیون ایرانی از بیماری تفرقه و عدم سازماندهی منسجم رنج می کشد. هر ساله گروهها و افراد میهن دوستی با طرح و اجرای برنامه هایی کوشیدند تا به درمان این بیماری مهلک بپردازند اما تا به امروز موفقیتی کارساز حاصل نشده است!
زمانی اپوزوسیون موفق خواهد بود که همزمان از یکسو مشروعیتی ملی و بین المللی کسب کند و از سوی دیگر به مشروعیت زدایی از حکومت استبدادی ولایت فقیه نائل گردد. لذا در وهله نخست لازمست به خود و دنیا ثابت کنیم ما اکثریتی مطلق بوده و نمایش های خیابانی رژیم تنها سواستفاده ابزاری از پروپاگاندا می باشد.اما چگونه می توانیم به این مهم دست یابیم.
۱_ اگر بتوانیم در وهله نخست کمپینی فراحزبی با مشارکت همه ایرانیان آزادیخواه داخل و خارج بصورت میلیونی ثبت نماییم که بتواند آمارش در مجامع بین المللی قابل استفاده باشد بطور حتم در خلق مشروعیت برای اپوزوسیون موفق می شویم.

۲_ در گام بعد باید با رایزنی سنجیده به سازمان ملل، اتحادیه اروپا و حتی مجامعی که جمهوری اسلامی به عضویت در آنها اقدام می کند مثل گروه شانگهای و کشورهای غیر متعهد و اجلاس کشورهای اسلامی و غیره … مجاب نموده تا رژیم را به رعایت حقوق بشر تحت نظارت کامل سازمان ملل وادار نماید!

۳_ از آنجا که در پایان سال  جاری نمایش انتصابات مجلس شورای اسلامی در پیش است انتظار داریم تا اپوزوسیون با دوری کردن از اختلافات درونی و تمرکز بر روی تحریم انتخابات فرمایشی نسبت به برگزاری انتخاباتی آزاد و سمبلیک به موازات انتصابات  رژیم اقدام لازم را بعمل آورد.
بطور مثال ما می توانیم با تشکیل کارگروهی متشکل از معتمدین احزاب و اتنیک های مختلف اقدام به ثبت نام کاندیدهای برجسته جهت تشکیل مجلس موسسان نماییم.
افرادی که شجاعت و جسارت لازم را برای حضور در چنین امر بزرگی داشته باشند و بتوانند حتی از داخل کشور کاندید شوند. ضمن آ‌نکه از کلیه فعالین شتاخته شده و میهن دوست میخواهیم تا به بررسی دقیق شرایط فعلی برای آغاز فعالیت میلیونها جوان مبارزی که عمدتا در فضای مجازی با اکانت های مستعار تلاش می کنند با هویت واقعی بپردازند. چنانچه فواید آشکار نمودن هویت واقعی مبارزین به صلاح می باشد، آنرا عملی کنند چرا که هم خوب می دانیم صدها هزار نفر با اکانت های مستعار از حیث ارزش و اعتبار مطالب و فعالیت شان گاه در مقابل چند اکانت واقعی از درجه کمتری برخوردار می شوند.

بی گمان همه مبارزان شناخته شده امروز در سالیان قبل گمنام بودند. گذر از ترس و تداوم مبارزه با جلادان رژیم سبب شده تا انروز برخلاف گذشته دست بالاتر در بازداشتگاه و زندان ها از آن ما باشد.
همه ما در طی سالیان گذشته متحمل رنجها، بیکار شدن و اخراج، تنگناهای معیشتی خانواده و آسیب های دیگر شدیم اما هرگز از آنچه بدست آوردیم ناراضی نیستیم. مبارزانی که با سربلندی مقاومت کردند و بی پروا فریادهای ضد دیکتاتوری شان را علنی کردند، مبدل به قهرمانان معاصر در سیاه ترین دوران تاریخ ایران زمین شدند چرا که برای آنان مرگ مخوف ترین ترس عالم مبدل به آرمانی شیرین و والا گردید!
امیدواریم با کمی از خود گذشتگی و پرهیز از اختلاف و خودبینی ها اخبار پیروزی های مکرر به گوش ما زندانیان سیاسی برسد . بیاییم با تبدیل شدن به یک ملت ایرانی انتخابات فرمایشی رژیم را به عزای دیگری مبدل کرده و با مشارکت دهها میلیونی در انتخابات آزاد موازی میخ دیگری بر تابوت استبداد آخوندی بکوبیم .
پیشنهاد آخرم نیز اینست که همه نخبگان با ایجاد کارگروهی بزرگ نسبت به کشف راهکارهای جدید برای مشروعیت زدایی از رژیم و بالا بردن مشروعیت اپوزوسیون نزد نهادهای جهانی اقدام نمایند.
بیاییم برای نجات وطن از امروز تا صبح آزادی با هر گرایش و عقیده ای که داریم فقط ایران خواه و آزادی طلب باشیم چرا که فقط با هم پیروزیم .

امضاکنندگان :
۱- عباس واحدیان شاهرودی
۲- جواد لعل محمدی
۳- فرهاد شاکری
۴- عبدالله (عبدالحسین) مزرعه
۵- حبیب پیرمحمدی
۶- عبدالباسط اورسن
۷- محمدرضا شیخ احمدی
۸- عیسی عید محمدی
۹- عبدالرحمان گرگیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *